O matracích

O MATRACÍCH

Správně zvolená matrace je zásadní pro kvalitu spánku a celkový odpočinek vašeho těla. Jak si ale z široké nabídky vybrat a na co se zaměřit? Na všechny vaše otázky u nás najdete odpověď. 

Proč je důležité zvolit správnou matraci?

Věděli jste, že....?.

V minulosti spali naši předci na zemi. Aby je nestudila, podložili si ležení kožešinami, listím či senem. 

Věděli jste, že...?.

První provizorní matrace se plnily senem a listím. To později nahradila sláma a kukuřičné šustí, které mělo lepší tepelné vlastnosti. 

Věděli jste, že...?.

Už v roce 1900 přišel Brit James Marshall s revoluční myšlenkou plnit matrace koňskými žíněmi. Ty totiž mají vynikajicí schopnosti akumulovat teplo a odvádět vodu během spánku. 

Nejnovější články

Pomůžeme vám s výběrem nové matrace

Výběr nové matrace může dát člověku docela zabrat. Existuje však pár pravidel, která vám celý proces poměrně zjednoduší. A o ta se s vámi podělíme v následujícím článku!

Celý článek →

Kdy je čas na výměnu matrace?

Kvalitní matrace je základem pro zdravý spánek. Neplatí však, že stačí jednou investovat a máte nadosmrti vystaráno. Vaše spánkové preference se s časem mění, stejně jako kondice matrace – přečtěte si, kdy a proč je pravý čas pořídit si novou.

Celý článek →

6 tipů, jak prodloužit životnost vaší matrace

Pořídili jste si novou matraci a chcete, aby vám vydržela co nejdéle? Její životnost snadno prodlouží správná péče a ochrana. Stačí dodržovat šest jednoduchých návyků a budete se z pohodlí vaší matrace těšit mnoho let!

Celý článek →

 

ZAJÍMAJÍ VÁŠ DALŠÍ ČLÁNKY? VYBERTE SI Z KATEGORIÍ BLOGU.

Podělte se o užitečné rady, tipy a triky s přáteli.

Nevíte si rady s výběrem? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás