6 tipů, jak prodloužit životnost vaší matrace

Pořídili jste si novou matraci a chcete, aby vám vydržela co nejdéle? Její životnost snadno prodlouží správná péče a ochrana. Stačí dodržovat šest jednoduchých návyků a budete se z pohodlí vaší matrace těšit mnoho let!

matrace_6_tipu_855×190

1. Používejte chránič matrace

Na kvalitní matracový chránič nedáme dopustit. Účinně lůžko ochrání před potem, mikroorganismy i mechanickým poškozením a jeho údržba je opravdu snadná – stačí, když jednou za čas navštíví pračku.

Tip!

Ochrannou funkci plní také topper, neboli vrchní matrace. Tvoří mechanickou bariéru mezi spáčem a matrací, absorbuje pot a v antibakteriální úpravě zamezuje šíření roztočů a plísní.

2. Matraci pravidelně otáčejte

Pokud vlastníte oboustrannou matraci, měli byste ji ideálně při každé výměně prostěradla otočit. Během spánku je matrace nerovnoměrně zatížena, na některých místech se proto opotřebovává rychleji než na jiných. Pravidelným otáčením ve všech směrech předejdete deformaci matrace a prodloužíte její životnost.

3. Nechte postel dýchat

V ložnici byste měli pravidelně a intenzivně větrat, a to platí i pro vaši postel. Jste zvyklí hned po ránu ustlat peřiny? Tak se to rychle odnaučte. Vytváříte tak ideální podmínky pro roztoče, kteří si v tmavých a vlhkých místech libují. Místo toho si dejte dobrou snídani, a pokud se s rozestlanou postelí nemůžete smířit, vraťte se k ní později během dne.

4. Matraci zatěžujte rovnoměrně

Nedovolte dětem, aby si z lůžka dělaly trampolínu. Matrace unese velkou váhu, počítá se však s rozložením hmotnosti na velkou plochu. V důsledku silného bodového zatížení může dojít k poškození matrace i prasknutí lamely postelového roštu.

5. Dopřejte matraci kvalitní oporu

Kondici vaší matrace ovlivní v nemalé míře také výběr postelového roštu. Špatně zvolený rošt má negativní vliv na ortopedické vlastnosti vaší matrace a dokáže ji nenávratně poškodit. Poradíme vám, jak vybrat ten správný.

6. Čtěte informace od výrobce

Každá matrace je tvořena jinými materiály a potřebuje individuální péči. Nepodceňujte návody a doporučení výrobce, jak se o matraci starat. Odměnou vám bude její dobrá kondice a váš spokojený spánek po dlouhé roky.

Přečtěte si také!

Nová matrace? Pomůžeme vám s výběrem!

Kdy je čas na výměnu matrace?

Nevíte si rady s výběrem? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás