Jak vybrat matraci?

Nabídka matrací je obrovská, jak se ale zorientovat a na co se při jejich výběru zaměřit? Poradíme vám.

3 okruhy, na které se zaměřte

Při výběru matrace dbejte na její složení, tvrdost a nosnost.

Matrace Afrodite

Matrace Afrodite v posteli Kelly

Každý z nás má tendenci volit podobnou matraci té, na jaké jsme zvyklí spát doma - naší ideálně „vyležené“ matraci. Při výběru matrace se ale řiďte především vaší váhou. Obecně platí, že osoby s vyšší váhou by si měly vybírat tvrdší matrace, lidé s nižší váhou by si měli vybírat naopak měkčí. Matrace by vám měla podpírat tělo, ve správné poloze byste měli mít osu páteře při poloze na boku rovnou, při poloze na zádech ve svém fyziologickém zakřiveném tvaru. Pokud je matrace totiž příliš tuhá, mohlo by docházet k otlačení páteře. Pokud je příliš měkká, dochází k napínání a neuvolnění se ve spánku.

V naší nabídce naleznete matrace ze studené HR pěny, z MEGAcell pěny, visco pěny, PUR pěny a taštičkové matrace. Většina matrací je navíc rozdělena do anatomických zón tak, aby co nejpřesněji vyhověla jednotlivým částem těla ležící osoby.

Pružinová matrace ThorPěnová matrace Selene

Pružinová matrace Thor a pěnová matrace Selene

Je velmi důležité myslet i na kombinaci matrace a lamelového roštu, protože špatně zvolený rošt může způsobit nefunkčnost matrace nebo její propadnutí.

Potah je důležitější než se může zdát

Jádro matrace by mělo být uloženo v kvalitním potahu, který by měl splňovat především nejvyšší nároky na hygienické standardy, měla by být zajištěna optimální cirkulace vzduchu a odvod vlhkosti. To vše jsou předpoklady k zajištění ideálního spánkového klimatu. Potahy matrací se vyrábí s různými úpravami – např. antibakteriální úpravou, s úpravou pro odvod vlhkosti apod., což je další přidaná hodnota matrace.

Potah Premium Line

Potah matrací Premium Line

Potah by měl být také snímatelný a pratelný, neboť po delším užívání obsahuje odpadní látky soli, dusíku, tuku či částečky kůže obsažené v potu, což je živná půda pro mikroorganismy a mělo by se o něj tedy pravidelně pečovat.

Nevíte si rady s výběrem? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás