Typy roštů a jaký si vybrat

Stejně jako na výběru postele a matrace závisí pohodlí při spánku také na postelovém roštu. Správně zvolený rošt prodlužuje životnost matrace, zvyšuje hygienu lůžka a podílí se na správné opoře těla. Lámete si hlavu s výběrem? Rádi vám poradíme!

typy_rostu

Lamelové rošty – pružnost, prodyšnost a pohodlí v jednom

Hledáte-li vysokou kvalitu, přijatelnou cenu a maximální pohodlí, je pro vás nejlepší volbou pevná nebo polohovatelná varianta lamelového roštu. Tento typ roštu je vybaven pružnými dřevěnými lamelami, které zajišťují ideální podmínky pro zdravý spánek, kvalitní odvětrávání, a tedy i dlouhou životnost matrace.

Matraci pravidelně otáčejte

Pevný rošt s dřevěnými lamelami je univerzální variantou vhodnou pro všechny věkové kategorie – s rostoucím počtem lamel se zvyšují jeho pozitivní účinky na matraci i zdraví. Pokud však hledáte větší pohodlí, nebo se potýkáte se zdravotními problémy, doporučujeme vybírat z roštů mechanicky či motorově polohovatelných, které si můžete upravit podle svých individuálních potřeb.

Pro zajímavost:

Věděli jste, že zvednutí nožní části postele ulevuje srdci, zlepšuje krevní oběh a pomáhá při problémech s křečovými žilami? Možnost vyvýšené části zad pak oceníte zejména při nachlazení či dlouhodobém pobytu na lůžku.

RL152_blog

Rošt RL 152

RL116_blog

Rošt RL 116

RL113_blog

Rošt RL 113

Detaily, na kterých záleží

Vybrali jste typ roštu a způsob polohování? Výborně, máte téměř hotovo! Před finálním rozhodnutím ale doporučujeme zaměřit se na dva detaily – způsob upevnění lamel v rámu roštu a na možnost nastavení tuhosti. Zdánlivé maličkosti, které však mají na celkový pocit z lůžka nemalý vliv.

Upevnění lamel v rámu

Tradičně jsou lamely po krajích umístěny v kapsách a pevně připevněny k rámu roštu. Podstatně lepší pružnost však nabízí rošty, u kterých jsou lamely upevněny ve výkyvných pouzdrech nad úrovní rámu. Tato speciální pouzdra umožňují otáčení lamel do stran a tím pádem i jejich lepší přizpůsobení poloze při spánku.

Nastavení tuhosti roštu

Trpíte bolestmi zad? V tom případě oceníte možnost nastavení tuhosti lamel v oblasti beder a ramen. Tyto „anatomické zóny“ jsou vybaveny zdvojenými lamelami s posuvnými jezdci a umožňují lokální přizpůsobení roštu vašim individuálním potřebám.

Přečtěte si také:

Nová matrace? Pomůžeme vám s výběrem!

Nevíte si rady s výběrem? Kontaktujte nás!

Kontaktujte nás